Střední průmyslová škola Zlín - Nádherný konec tažení „českou florbalovou republikou“ - Aktuální zprávy - veřejné - Zprávy

zpět Domů |
Aktuální zprávy - veřejné : Nádherný konec tažení „českou florbalovou republikou“
Zasláno od RNDr. Vladimír Vaščák - správce stránek dne 20.4.2017 4:30:00 (432 otevření) Další zprávy tohoto autora

Nádherný konec tažení „českou florbalovou republikou“
V rámci florbalového svátku – superfinále 2017 – se v O2 aréně uskutečnila také finálová utkání G2 FLORBAL CHALLENGE středních škol chlapců a dívek. Finále hráli vítězové tzv. národních finále východ resp. západ.
Florbalisté SPŠ Zlín se do O2 arény probojovali po fyzicky i psychicky náročných, ale vítězných turnajích. Jejich soupeřem bylo družstvo VOŠ a SPŠE Plzeň.
Při vstupu do arény zapůsobila na kluky atmosféra proslulé haly a jejich nervozita šla razantně nahoru. Vše umocnil slavnostní nástup v dramaticky osvícené hale a záběry na nastupující hráče na kostce pod střechou haly.
Proto možná nezačali finálové utkání v herní pohodě a po chybě v rozehrávce za vlastní brankou dostali laciný gól. V dalším průběhu prvního poločasu (hrálo se 2 x 20 minut) převzali iniciativu, častěji drželi míček, dostávali se do gólových situací, ale mírnou herní převahu nepotvrdili brankou. Nelze opomenout též kvalitu soupeře, který se po celý zápas dostával po rychlých brejcích do střeleckých příležitostí, při kterých nás vždy podržel brankář. Do druhého poločasu nastoupilo družstvo s odhodláním prolomit střeleckou smůlu. To se po pár minutách podařilo!!! V aktivní hře pokračovali hoši po celý druhý poločas a po pěkných akcích postupně navyšovali vedení až na 4:1. Za tohoto stavu hráči mírně povolili v koncentraci a po opětovné chybě za vlastní brankou snížil soupeř na konečných 4:2. Potom už následovala euforie a radost.

Sestava SPŠ Zlín: Martin Janeček, Jaroslav Lovecký, Michal Kořének, Jaroslav Medřický, Daniel Popovský, Vlastimil Hefka, Marek Míček, Petr Pospíšil, Pavel Balusek, Dušan Zentrich, Jakub Zdráhal, Martin Vičánek, Radim Kuňák, Michal Tkadlec