Zprávy z akcí


 • Exkurze KOMA
  Dne 30. ledna 2024 se třída 4.L zúčastnila odborné exkurze ve vizovické firmě KOMA Modular s.r.o., kde si žáci prohlédli logistické a inovační centrum a výrobu modulů.
 • Seminář finanční gramotnosti
  Seminář finanční gramotnosti, který se konal od prosince do ledna pro čtvrté ročníky naší školy, byl nejen poučný, ale i inspirativní. Byl zaměřen na klíčová témata, jako jsou hypoteční a spotřebitelské úvěry, inflace, zajištění na důchod a životní pojištění. Podaná srozumitelná vysvětlení a praktické příklady jsou pro studenty základem pro […]
 • Elektromobilita
  Dne 17. ledna 2024 se uskutečnila přednáška odborníků z firmy ČEZ na téma Elektromobilita pro žáky 4. ročníků oboru strojírenství. Po přednášce měli žáci možnost prohlédnout si elektromobil značky KIA.
 • Den otevřených dveří
  Zveme všechny zájemce a uchazeče o studium technických oborů na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční v úterý 6. února 2024 v době od 13 do 17 hodin.
 • Přednáška pro elektrikáře o zabezpečovacích systémech
  Dne 14. prosince se na naší škole konala odborná přednáška pro studenty elektrotechniky se zaměřením na zabezpečovací systémy v inteligentních budovách. Ing. Martin Jiříček z firmy INTE, s. r. o. Zlín představil speciální elektrickou požární signalizaci a zhášení s využitím technologie GreCon. Tato technologie umožňuje detekci jisker a jejich následné […]
 • Seminář Můžeš podnikat
  V pátek 8. prosince se uskutečnil seminář „Můžeš podnikat“ pro studenty oboru elektro a zaměření IT.  Prvním řečníkem byl pan Radoslav Slovák z Edhouse s.r.o.a druhým pan Jan Podzimek z DEVELOGI. Pan Slovák je vývojář softwaru jak myslí, tak srdcem. Říká, že dělat to, co člověka baví a rozumí tomu, […]
 • Seminář Můžeš podnikat
  V pondělí 20. listopadu se uskutečnil seminář „Můžeš podnikat“ pro studenty oboru stavebnictví.  Studenti slyšeli dva příběhy podnikatelů. Pan Dalibor Stříbrný, spolumajitel firmy Explicit reality s.r.o. vyprávěl o svém začátku, průběhu a současném podnikání, o tom, čeho se vyvarovat a také o svých zásadách. Kladl důraz na stanovení cílů, sběr kontaktů […]
 • Devadesátileté výročí
  Škola oslavila 10. října 2023 devadesát let své existence slavnostním koncertem v Kongresovém a univerzitním centru za přítomnosti představitelů města a dalších významných hostů. Slavné melodie z filmů byly provázeny vtipnými vstupy dvou bývalých studentů, moderátorů Ondry Blaha a Ondry Albrechta, kteří si k mikrofonu pozvali i současného ředitele pana […]
 • PŘEDNÁŠKA O DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ
  Ve středu 27.září 2023 proběhla  na naší škole již tradičně přednáška na téma darování kostní dřeně. Zdravý muž či žena ve věku 18 – 35 let může vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně a jednou třeba zachránit život těžce nemocnému tím, že daruje zdravé krvetvorné buňky pro transplantaci. Během […]
 • Výměnný program
  Minulý týden nás ve Zlíně navštívili studenti z partnerské školy v belgickém Izegemu. Tento výměnný program trvá už 25 let. Studenti si prohlédli jak naši školu, tak také město Zlín. Dále zavítali do Kroměříže, Olomouce, Brna, Vídně, Vizovic a na mnohá další místa v okolí. Součástí programu byla také společná […]
 • Pevnost poznání
  V minulém týdnu se studenti tříd 2.G a 3.H oboru technické lyceum zúčastnili exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci. Tato exkurze byla výhrou v Krajské matematické soutěži třídních kolektivů. Více fotografií v Galerii.  
 • Erasmus+ Vídeň
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže ve Vídni. Prožili tam i Velikonoce.  
 • Středoškolský summit
  Pozvánka na druhý ročník Summitu, který se uskuteční ve středu 26. dubna 2023 v prostorách GJŠ Zlín pod záštitou krajské radní pro školství Zuzany Fišerové. Propozice Summitu 2023. Přihláška na akci.
 • Volitelný lyžařský kurz Schladming 2023
  Ve školním roce 2023/2024 se uskuteční volitelný lyžařský v rakouském Schladmingu. Kurz je určen pro studenty, kteří v tomto školním roce navštěvují 2. nebo 3. ročník. Více informací a závaznou přihlášku naleznete na školním Intranetu. 
 • Přednáška Geostav
  Žáci 3. a 4. ročníků oboru stavebnictví se 6. března 2023 zúčastnili odborné přednášky o speciálním zakládání staveb, kterou pro nás připravila společnost Geostav.  
 • Vila Tugendhat
  Ve dnech 22. a 23. února 2023 navštívili žáci tříd 3.K a 3.L v rámci výuky architektury vilu Tugendhat v Brně.
 • Erasmus+ Budapešť
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti. Druhý volný víkend navštívili galerii, muzeum a kino.  
 • Exkurze ve firmě KOMA
  Žáci 4.K a 4.L se 24. a 27.1.2023 zúčastnili exkurze do vizovické firmy KOMA Modular, která se zabývá výstavbou modulárních objektů. Prohlédli si výrobní a montážní haly včetně sídla firmy umístěného v budově, která sloužila jako oceněný výstavní pavilon na EXPO 2015 v Miláně a poté byla převezena do Vizovic.
 • Finanční gramotnost
  Ve 3. lednovém týdnu proběhly v hodinách ekonomiky u čtvrtých ročníků přednášky finanční gramotnosti podané panem Michalem Sekulou. Žákům bylo na příkladech přiblíženo téma peněz, hypoték a investicí.
 • Erasmus+ v Budapešti
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti. O jejich pracovním úsilí se přesvědčte v Galerii.