Zprávy z akcí


 • PŘEDNÁŠKA O DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ
  Ve středu 27.září 2023 proběhla  na naší škole již tradičně přednáška na téma darování kostní dřeně. Zdravý muž či žena ve věku 18 – 35 let může vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně a jednou třeba zachránit život těžce nemocnému tím, že daruje zdravé krvetvorné buňky pro transplantaci. Během […]
 • Výměnný program
  Minulý týden nás ve Zlíně navštívili studenti z partnerské školy v belgickém Izegemu. Tento výměnný program trvá už 25 let. Studenti si prohlédli jak naši školu, tak také město Zlín. Dále zavítali do Kroměříže, Olomouce, Brna, Vídně, Vizovic a na mnohá další místa v okolí. Součástí programu byla také společná […]
 • Pevnost poznání
  V minulém týdnu se studenti tříd 2.G a 3.H oboru technické lyceum zúčastnili exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci. Tato exkurze byla výhrou v Krajské matematické soutěži třídních kolektivů. Více fotografií v Galerii.  
 • Erasmus+ Vídeň
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže ve Vídni. Prožili tam i Velikonoce.  
 • Středoškolský summit
  Pozvánka na druhý ročník Summitu, který se uskuteční ve středu 26. dubna 2023 v prostorách GJŠ Zlín pod záštitou krajské radní pro školství Zuzany Fišerové. Propozice Summitu 2023. Přihláška na akci.
 • Volitelný lyžařský kurz Schladming 2023
  Ve školním roce 2023/2024 se uskuteční volitelný lyžařský v rakouském Schladmingu. Kurz je určen pro studenty, kteří v tomto školním roce navštěvují 2. nebo 3. ročník. Více informací a závaznou přihlášku naleznete na školním Intranetu. 
 • Přednáška Geostav
  Žáci 3. a 4. ročníků oboru stavebnictví se 6. března 2023 zúčastnili odborné přednášky o speciálním zakládání staveb, kterou pro nás připravila společnost Geostav.  
 • Vila Tugendhat
  Ve dnech 22. a 23. února 2023 navštívili žáci tříd 3.K a 3.L v rámci výuky architektury vilu Tugendhat v Brně.
 • Erasmus+ Budapešť
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti. Druhý volný víkend navštívili galerii, muzeum a kino.  
 • Exkurze ve firmě KOMA
  Žáci 4.K a 4.L se 24. a 27.1.2023 zúčastnili exkurze do vizovické firmy KOMA Modular, která se zabývá výstavbou modulárních objektů. Prohlédli si výrobní a montážní haly včetně sídla firmy umístěného v budově, která sloužila jako oceněný výstavní pavilon na EXPO 2015 v Miláně a poté byla převezena do Vizovic.
 • Finanční gramotnost
  Ve 3. lednovém týdnu proběhly v hodinách ekonomiky u čtvrtých ročníků přednášky finanční gramotnosti podané panem Michalem Sekulou. Žákům bylo na příkladech přiblíženo téma peněz, hypoték a investicí.
 • Erasmus+ v Budapešti
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti. O jejich pracovním úsilí se přesvědčte v Galerii.
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce
  Dne 22. února 2023 od 8 hodin proběhne jako každoročně v učebně E 203 konverzační soutěž v angličtině. Je určena studentům prvních až třetích ročníků a vítěz postupuje do okresního kola. Podrobné informace.
 • Zpívání u stromečku
  V tomto školním roce jsme navázali na tradici hudebních vystoupení a zpívání koled ve školní jídelně.  Letos nám hrála cimbálová muzika Valášek ze základní umělecké školy na Jižních svazích s primášem Michalem Hešem, který je studentem naší školy. Koledy v lidovém duchu uvedly všechny do sváteční nálady. Některé písně jsme si mohli […]
 • Finanční gramotnost
  V 50. týdnu proběhla v hodinách ekonomiky vzdělávací akce v rámci projektu Centrum podpory vzdělávání na Fakultě humanitních studií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Žáci třetích ročníků díky této akci měli možnost vyslechnout přednášky o finanční gramotnosti.
 • Best in English
  Dne 30.11.2022 zasedlo za počítače 110 studentů naší školy, aby si vyzkoušeli znalosti angličtiny. Konkurence byla vskutku veliká – téměř 23 000 respondentů z 709 středních škol celé Evropy. Šedesátiminutový test se skládal z gramatické části, poslechu a čtení s porozuměním. Akci pořádal Institut pro rozvoj kompetencí spolu s agenturou Czech Us. Na oficiální výsledky stále […]
 • Ekonomická olympiáda
  Ve 43. a 44. týdnu na naší škole probíhá školní kolo Ekonomické olympiády. Otázky do soutěže a celou koncepci spoluvytvořili ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku. Do soutěže se zapojí […]
 • Právní vědomí
  V průběhu prvních tří listopadových dnů se žáci prvních ročníků zúčastnili preventivního programu pro střední školy s názvem Právní vědomí, protiprávní jednání mladistvých a preventivní doporučení pořádaného oddělením tisku a prevence PČR Zlín. Cílem programu bylo žáky seznámit s nejčastějšími druhy protiprávního jednání mladistvých, protiprávního jednání dospělých páchaného na dětech, […]
 • Exkurze
  Dne 1. listopadu 2022 navštívili žáci tříd 3. B a 4. B firmu Hirschmann ve Vsetíně a Hyundai v Nošovicích. Exkurze v těchto automobilových firmách byla pro žáky oboru Strojírenství přínosem pro další studium. 
 • Workshop
  Ve čtvrtek 20. října proběhl ve škole workshop společnosti Technologické inovační centrum s.r.o., který pro naše žáky vedl pan Petr Konečný a slečna Olesja Lancevská. Velmi inspirativní setkání mělo žákům pomoci vnímat příležitosti kolem nich a ukázat byznys zase z jiného pohledu.