Zprávy z akcí


 • Volitelný lyžařský kurz Schladming 2023
  Ve školním roce 2023/2024 se uskuteční volitelný lyžařský v rakouském Schladmingu. Kurz je určen pro studenty, kteří v tomto školním roce navštěvují 2. nebo 3. ročník. Více informací a závaznou přihlášku naleznete na školním Intranetu. 
 • Přednáška Geostav
  Žáci 3. a 4. ročníků oboru stavebnictví se 6. března 2023 zúčastnili odborné přednášky o speciálním zakládání staveb, kterou pro nás připravila společnost Geostav.  
 • Vila Tugendhat
  Ve dnech 22. a 23. února 2023 navštívili žáci tříd 3.K a 3.L v rámci výuky architektury vilu Tugendhat v Brně.
 • Erasmus+ Budapešť
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti. Druhý volný víkend navštívili galerii, muzeum a kino.  
 • Exkurze ve firmě KOMA
  Žáci 4.K a 4.L se 24. a 27.1.2023 zúčastnili exkurze do vizovické firmy KOMA Modular, která se zabývá výstavbou modulárních objektů. Prohlédli si výrobní a montážní haly včetně sídla firmy umístěného v budově, která sloužila jako oceněný výstavní pavilon na EXPO 2015 v Miláně a poté byla převezena do Vizovic.
 • Finanční gramotnost
  Ve 3. lednovém týdnu proběhly v hodinách ekonomiky u čtvrtých ročníků přednášky finanční gramotnosti podané panem Michalem Sekulou. Žákům bylo na příkladech přiblíženo téma peněz, hypoték a investicí.
 • Erasmus+ v Budapešti
  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti. O jejich pracovním úsilí se přesvědčte v Galerii.
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce
  Dne 22. února 2023 od 8 hodin proběhne jako každoročně v učebně E 203 konverzační soutěž v angličtině. Je určena studentům prvních až třetích ročníků a vítěz postupuje do okresního kola. Podrobné informace.
 • Zpívání u stromečku
  V tomto školním roce jsme navázali na tradici hudebních vystoupení a zpívání koled ve školní jídelně.  Letos nám hrála cimbálová muzika Valášek ze základní umělecké školy na Jižních svazích s primášem Michalem Hešem, který je studentem naší školy. Koledy v lidovém duchu uvedly všechny do sváteční nálady. Některé písně jsme si mohli […]
 • Finanční gramotnost
  V 50. týdnu proběhla v hodinách ekonomiky vzdělávací akce v rámci projektu Centrum podpory vzdělávání na Fakultě humanitních studií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Žáci třetích ročníků díky této akci měli možnost vyslechnout přednášky o finanční gramotnosti.
 • Best in English
  Dne 30.11.2022 zasedlo za počítače 110 studentů naší školy, aby si vyzkoušeli znalosti angličtiny. Konkurence byla vskutku veliká – téměř 23 000 respondentů z 709 středních škol celé Evropy. Šedesátiminutový test se skládal z gramatické části, poslechu a čtení s porozuměním. Akci pořádal Institut pro rozvoj kompetencí spolu s agenturou Czech Us. Na oficiální výsledky stále […]
 • Ekonomická olympiáda
  Ve 43. a 44. týdnu na naší škole probíhá školní kolo Ekonomické olympiády. Otázky do soutěže a celou koncepci spoluvytvořili ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku. Do soutěže se zapojí […]
 • Právní vědomí
  V průběhu prvních tří listopadových dnů se žáci prvních ročníků zúčastnili preventivního programu pro střední školy s názvem Právní vědomí, protiprávní jednání mladistvých a preventivní doporučení pořádaného oddělením tisku a prevence PČR Zlín. Cílem programu bylo žáky seznámit s nejčastějšími druhy protiprávního jednání mladistvých, protiprávního jednání dospělých páchaného na dětech, […]
 • Exkurze
  Dne 1. listopadu 2022 navštívili žáci tříd 3. B a 4. B firmu Hirschmann ve Vsetíně a Hyundai v Nošovicích. Exkurze v těchto automobilových firmách byla pro žáky oboru Strojírenství přínosem pro další studium. 
 • Workshop
  Ve čtvrtek 20. října proběhl ve škole workshop společnosti Technologické inovační centrum s.r.o., který pro naše žáky vedl pan Petr Konečný a slečna Olesja Lancevská. Velmi inspirativní setkání mělo žákům pomoci vnímat příležitosti kolem nich a ukázat byznys zase z jiného pohledu.
 • Můžeš podnikat
  V úterý 18. října k nám do školy zavítal pan Dalibor Stříbrný, spolumajitel firmy Explicit reality s.r.o. a pan Jan Kopřiva, spolumajitel firmy Tucan CAFÉ, s.r.o. Oba podnikatelé přijeli díky vzdělávacímu programu MŮŽEŠ PODNIKAT inspirovat žáky třetího ročníku oboru stavitelství k podnikání.  Stejný úkol měl pan Kopřiva také následující den […]
 • Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně
  Žáci třídy 3. A a 3. B navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, jehož součástí byly i veletrhy Plastex, Profintech, Welding, FOND –EX a IMT. Hlavním tématem MSV byl Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby.  
 • Erasmus+ 2022 Budapešť
  Deset vybraných studentů oboru stavebnictví, strojírenství a elektrotechnika jsou v tyto dny na 21 denní odborné stáži v Budapešti.
 • Třinecké železárny
  V pondělí 3. října se třída 4. B zúčastnila exkurze do Třineckých železáren. Žáci navštívili vysokou pec, kde probíhal odpich. Dále ocelárnu a kontilití, kde byly odlévány sochory kruhového a čtvercového průřezu. Na závěr exkurze si prohlédli výrobu drátu na kontidrátové trati.
 • Výměnný pobyt
  V rámci výměnného programu s partnerskou školou VTI Izegem tráví tento týden naši studenti v Belgii. Mají možnost poznat nejen historii a kulturu země, ale také běžný život v belgické rodině. Výměnný program probíhá již od roku 1998.