Novinky


 • Volná pracovní místa
  UKLÍZEČKA
  Střední průmyslová škola Zlín, třída Tomáše Bati 4187, 760 01 Zlín hledá pracovníka na pozici UKLÍZEČ/KA na DPČ, 4 hodiny denně, nástup možný ihned nebo dle dohody. V případě zájmu a pro bližší informace kontaktujte paní Královou, vedoucí úklidu, na tel.: 731 633 647, e-mail: kralova@spszl.cz
   
  UČITEL OP
  Střední průmyslová škola Zlín, třída Tomáše Bati 4187, 760 01 Zlín hledá pracovníka na pozici UČITEL/KA odborných předmětů elektro na HPP, 8 hodin denně, nástup od 26.8.2024. 
  V případě zájmu a pro bližší informace kontaktujte pana Ing. Radomíra Nedbala, ředitele školy na tel.: 577 005 312, e-mail: nedbal@spszl.cz 

 • Úřední hodiny v době školních prázdnin

  pondělí a středa 9-13 hod. 

  (k odevzdání dokumentů před nástupem do 1.ročníku mimo úřední hodiny možno využít schránku na budově školy)

  Zahájení školního roku 2023/2024 proběhne v kmenových učebnách v pondělí 4. září 2023 v 8:00 hodin.  

  V pondělí 4. září se konají zahajovací třídní schůzky pro rodiče žáků 1. ročníku. Schůzky se konají v tělocvičně školy, vstup z Kotěrovy ulice, případně vchodem v budově E. Začátek je naplánován na 15:30 hodin.

  Přejeme hezké prázdniny. 


 • Burza učebnic

  Na webových stránkách www.burzaucebnic.cz můžete prodávat a nakupovat své učebnice.


 • EUROPASSY – informace pro maturanty
  Vážení maturanti, 
  zaslali jsme Vám v příloze školního emailu tzv. EUROPASS (v angličtině a němčině). Europass – dodatek k osvědčení je dokument doplňující osvědčení o středním odborném vzdělání, který využijete při hledání studia, práce nebo brigády v zahraničí. Více na europass.cz. Dodatek je platný pouze s originálem absolventského vysvědčení a musí korespondovat kódem a názvem oboru, formou studia a adresou školy. Dodatky jsou k dispozici ke stažení absolventům z příslušného školního roku. Absolventi z let předchozích si mohou kdykoliv zažádat individuálně u Národního centra Europass.

 • Přihlášky k maturitní zkoušce podzim 2022/2023
  Přihlášky k maturitní zkoušce na podzimní opravný termín jsou připraveny k podpisu na studijním oddělení každý pracovní den od 8 do 15 hodin. Termín: do 26.6.2023.

 • Informace pro rodiče budoucích žáků – prváci 2023/2024
  Vážení rodiče,
  obdrželi jste e-mailovou zprávu s informacemi k nástupu Vašich dětí do 1. ročníku. Požadované dokumenty odevzdejte na studijní oddělení dle uvedených instrukcí do 21.července 2023. Můžete si je stáhnout z menu UCHAZEČI – PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ.

 • Český dne proti rakovině
  Letos jsme se zúčastnili 27. ročníku Českého dne proti rakovině. Žáci třídy 3. L dokázali od spolužáků, zaměstnanců školy a v ulicích Zlína prodejem kytiček se světle modrou stužkou vybrat částku 20 042,- Kč, určenou na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Tento ročník byl zaměřen na prevenci nádorů průdušek a plic.
  Děkujeme dobrovolníkům a všem, kteří přispěli.

 • Výsledky druhého kola přijímacího řízení

  Výsledkové listiny 2.kola přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024 naleznete v menu UCHAZEČI v sekci VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ.


 • Výsledky přijímacího řízení

  Výsledkové listiny přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024 naleznete v menu UCHAZEČI v sekci VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ.


 • Podíl na zlepšení životního prostředí

  V roce 2022 jsme odevzdali 0,14 t vysloužilých elektrospotřebičů, které byly následně předány zpracovatelům. Ti elektroodpad zpracovali tak, že vrátili zpět do oběhu více než 90 % materiálu. Celý tento proces má samozřejmě dopady na životní prostředí – a to jak negativní, tak pozitivní. Vrácení materiálu do oběhu však především znamená úsporu primárních zdrojů – není například nutné těžit rudu pro získání železa, mědi, stříbra, nebo zlata. Dopady na životní prostředí jsou v takovém případě mnohonásobně vyšší. Rozdíly mezi náklady životního prostředí na těžbu primárních zdrojů a náklady životního prostředí na systém sběru a recyklace, jsou součástí výpočtu úspor a pozitivních dopadů na životní prostředí.


 • Pevnost poznání
  V minulém týdnu se studenti tříd 2.G a 3.H oboru technické lyceum zúčastnili exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci.

  Tato exkurze byla výhrou v Krajské matematické soutěži třídních kolektivů.

  Více fotografií v Galerii.
   

 • Erasmus+ Vídeň

  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže ve Vídni.

  Prožili tam i Velikonoce.

   


 • Třídní schůzky

  Vážení rodiče,

  dovolte, abychom Vás pozvali na třídní schůzky, které se konají v úterý 4. dubna 2023 v budově Střední průmyslové školy Zlín s následujícím programem. Seznam vyučujících naleznete v kontaktech.


 • Preventivní akce – Suchej Petr z Nebe

  Ve středu 8. března 2023 do SPŠ Zlín přijel na besedu se žáky 3. ročníku pan Petr Harazin z kapely Nebe mluvit nejen o své léčbě závislosti na alkoholu, ale i životních zkušenostech. Besedu jsme pořádali v rámci projektu Suchej únor.


 • Volitelný lyžařský kurz Schladming 2023

  Ve školním roce 2023/2024 se uskuteční volitelný lyžařský v rakouském Schladmingu. Kurz je určen pro studenty, kteří v tomto školním roce navštěvují 2. nebo 3. ročník. Více informací a závaznou přihlášku naleznete na školním Intranetu. 


 • Přednáška Geostav
  Žáci 3. a 4. ročníků oboru stavebnictví se 6. března 2023 zúčastnili odborné přednášky o speciálním zakládání staveb, kterou pro nás připravila společnost Geostav.
   

 • Vila Tugendhat

  Ve dnech 22. a 23. února 2023 navštívili žáci tříd 3.K a 3.L v rámci výuky architektury vilu Tugendhat v Brně.


 • Erasmus+ Budapešť

  Naši studenti se v těchto dnech účastní zahraniční pracovní stáže v Budapešti.

  Druhý volný víkend navštívili galerii, muzeum a kino.

   


 • Certifikát Best in English

  CERTIFIKÁT

  Milí studenti, na výše uvedeném odkazu si můžete stáhnout Váš certifikát o účasti v mezinárodní soutěži Best in English. Stačí zadat emailovou adresu, kterou jste vyplnili do přihlašovacího formuláře.


 • Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

  Formulář pro přihlášení na přípravné kurzy.


 • Přihlášky k maturitní zkoušce
  Přihlášky k maturitní zkoušce jaro 2023 – OPRAVNÝ TERMÍN jsou připraveny k podpisu na studijním oddělení (místnost A 05) u p. Kaplanové v pracovní dny pondělí-čtvrtek (8:00-15:00).
   
  Termín přihlášení do 1.12.2022.

 • Kolekce oblečení SPŠ

  Krásný den všem,
  rádi bychom Vám touto cestou představili jednu skvělou novinku! Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/spszl/.
  Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 13.11.2022. 
  Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.
  Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

   


 • Třídní schůzky

  Vážení rodiče,

  dovolte, abychom Vás pozvali na třídní schůzky, které se konají v úterý 15. listopadu 2022 v budově Střední průmyslové školy Zlín s následujícím programem. Seznam vyučujících naleznete v kontaktech.


 • Erasmus+ 2022 Vídeň

  V těchto dnech se deset našich studentu účastní třítýdenní pracovní stáže ve firmách ve Vídni.


 • MŮŽEŠ PODNIKAT
  Žáci 3. ročníku oboru elektrotechnika se v úterý 20. září zúčastnili vzdělávacího programu MŮŽEŠ PODNIKAT. Programem žáky provedl Václav Muchna a Jakub Pavlák ze spolecnosti Y Soft Corporation, a. s.
  Cílem bylo žáky inspirovat k podnikavosti a podpořit je na jejich cestě k samoststnosti a nezávislosti.

 • Pozvánka Evropského parlamentu

  Evropský parlamentNaši žáci mají možnost zapojit se do dne mnohojazyčnosti, který organizuje Evropský parlament dne 24. září 2022. Registrace.


 • Burza učebnic

  burza_ucebnic_2022Ve čtvrtek 8. září 2022 od 11:30 v tělocvičně školy můžete nakoupit nebo prodat učebnice.


 • Oznámení

  Z provozních důvodů školní kuchyně ve dnech 1. – 9. září 2022 NEVAŘÍ.


 • Zahájení školního roku
  Školní rok 2022/2023 zahájíme ve čtvrtek 1. září 2022 v 8 hodin v kmenových učebnách tříd. 
  Zároveň zveme všechny rodiče žáků tříd 1. ročníku na informativní třídní schůzky ve čtvrtek 1. září od 15,30 hodin v tělocvičně školy. 

 • Úřední hodiny v době prázdnin
  ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ HLAVNÍCH PRÁZDNIN:
                   PONDĚLÍ A STŘEDA od 9 do 13 hodin
      
  Školní rok 2022/2023 zahájíme 1. září 2022 v 8 hodin v kmenových učebnách.

 • Pro budoucí prváky

  Důležité informace a rady spojené s nástupem do prvního ročníku naleznete v sekci Žáci a rodiče – Ke stažení.


 • Vodácké kurzy
  Předposlední červnový týden žáci třetích ročníků poznávali naše řeky Vltavu a Lužnici na vodáckých kurzech.
  Další foto naleznete ve fotogalerii.

 • Kreslení v plenéru

  V rámci předmětu ODK se žáci prvního ročníku účastnili kreslení v plenéru.


 • Maturita PODZIM 2022 – opravný termín

  Přihlášky k podzimnímu termínu MATURITNÍ ZKOUŠKY jsou připraveny na studijním oddělení SPŠ Zlín u p. Kaplanové, dveře č. A 05. Zájemci se mohou přihlásit každý pracovní den 8 – 15 hod. Žáci, kteří budou konat opravnou ústní zkoušku z ČJ dodají seznam povinné četby pro podzimní termín do 30.6.2022.

  Termín pro přihlášení do 27.6.2022.


 • Kytičkový den

  V letošním roce proběhl už 26. ročník Českého dne proti rakovině. „Kytičkový den“ podpořila už tradičně také SPŠ Zlín. Žáci třídy 2. L dokázali od spolužáků, zaměstnanců školy a v ulicích Zlína prodejem kytiček vybrat částku 17.718 Kč, určenou na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.


 • Filmové představení pro žáky

  Hlasování o filmu, který se bude promítat žákům naší školy dne 28. června 2022 v Multikině Zlaté jablko. Pro hlasování je nutno přihlásit se do školní pošty.

  Průběžné výdledky hlasování.


 • Druhé kolo přijímacího řízení

  Střední průmyslová škola Zlín vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení pro obor technické lyceum.


 • Výsledky didaktických testů

  Porovnání výsledků didaktických testů našich maturantů s maturanty v ČR.


 • Druhé kolo přijímacího řízení

  Střední průmyslová škola Zlín vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení pro obor Strojírenství.


 • Český den proti rakovině

  V rámci veřejné sbírky Ligy proti rakovině kupujte ve středu 11. května v prostorách školy kytičky a podpořte tak boj proti rakovině a prevenci rakoviny děložního čípku a varlat.

  Kytičku za 20 Kč můžete zakoupit od 7:30 do 8:00 u vchodů do školy, poté přímo ve třídách nebo do 11:30 u bufetu a knihovny.


 • Volná pracovní pozice

  Střední průmyslová škola Zlín přijme zaměstnance na pozici UKLÍZEČ/KA na HPP (pracovní doba 6 hodin denně) i na DPP/DPČ (pracovní doba 4 hodiny denně). Nástup od července 2022. V případě zájmu kontaktujte paní Královou, tel.: 731 633 647, e-mail: kralova@spszl.cz.


 • ERASMUS + Budapešť

  V těchto dnech se 15 studentů naší školy účastní třítýdenní pracovní stáže v Maďarsku.

  Celý program je realizován v rámci projektu ERASMUS +.

  Více fotografií na Facebooku.


 • Výsledky přijímacího řízení

  Výsledky přijímacího řízení na SPŠ Zlín pro školní rok 2022/2023 jsou zveřejněny v sekci  Výsledky přijímacího řízení, kde naleznete podrobnější informace.


 • Kolekce oblečení SPŠ Zlín

  Krásný den všem,
  rádi bychom Vám touto cestou představili jednu skvělou novinku!
  Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte a kterou je možné si aktuálně pořídit na eshopu.
  Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 24.4.2022. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce.
  Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!


 • Konzultační den

  Vážení rodiče,

  v úterý 5. dubna 2022 můžete navštívit vyučující v kabinetech od 14:30 do 16:00 hodin. Následně od 16:00 hodin proběhnou třídní schůzky v kmenových učebnách a po jejich ukončení máte možnost pokračovat v konzultacích s jednotlivými vyučujícími.

  Těšíme se na Vaši účast.


 • Stačí hodina týdně

  Pomáhejte dětem, seniorům nebo lidem se zdravotním postižením. 

  Více se dovíte ve středu 16. března 2022 v 16 hodin v Křesťanském kulturním centru Zlín.


 • Pomoc Ukrajině

  Každého z nás velmi zasáhlo aktuální dění na Ukrajině a nikdo z nás si nedokáže představit, co v těchto chvílích zažívají ukrajinští občané, lidé jako my. My máme to štěstí, že žijeme nadále v rytmu našich běžných životů, což ovšem neznamená, že musíme jen nečinně přihlížet.


 • Volitelný lyžařský kurz

  Ve školním roce 2022/2023 se uskuteční lyžařský kurz v rakouském Schladmingu.

  Více informací a závaznou přihlášku naleznete na školním intranetu.


 • Přijímací řízení

  Střední průmyslová škola Zlín vyhlašuje první kolo přijímacího řízení pro přijímání uchazečů o vzdělávání do 1.ročníku ve školním roce 2022/2023.

  Podrobnější informace pro zájemce.


 • Den otevřených dveří
  S ohledem na současný vývoj epidemiologické situace SPŠ Zlín zrušila plánovaný termín Dne otevřených dveří dne 1. února. 
   

  Termín konání prezentace školy se posouvá na středu 16. února 2022 od 13:00 do 17:30 hodin.

  Věříme, že situace bude příznivá a budeme se těšit na všechny zájemce z řad 9. tříd ZŠ a jejich rodiče.