Historie


1933

1933

Firma Baťa otevírá ve Zlíně strojnickou školu s právem veřejnosti, aby si zajistila dostatečný počet odborníků do svých výrobních závodů. Rostoucí zájem o vzdělání na této škole přiměl o čtyři roky později firmu Baťa k založení SPŠ Zlín.

1937

1937

Střední průmyslová škola Zlín otevírá své učebny prvním studentům. Kromě strojařiny ale nabízíme také obor obuvnický a chemický, abychom dokázali vyhovět všem potřebám Baťových podniků.

1967

1967

Počet našich studentů neustále roste a stávající prostory nám pro výuku pomalu přestávají stačit. Vyřizujeme si proto všechna potřebná povolení a pouštíme se do stavby nové budovy.

1974

1974

Stěhujeme se do nové budovy na třídě Úderníků, kde nás můžete najít i v současnosti. Jenom ulice změnila své jméno na třídu Tomáše Bati a z Gottwaldova se po sametové revoluci opět stal Zlín.

1994

1994

Nová doba si žádá nové obory, a proto kromě strojírenství a elektrotechniky otevíráme také ekonomické a technické lyceum. To u nás mimochodem můžete studovat i dnes.

1998

1998

Pouštíme se do rekonstrukce školy. Po pětadvaceti letech si to už opravdu zasloužila. A také přistavujeme, protože zájemců o studium na SPŠ Zlín i nadále přibývá. Začínáme spolupracovat se střední odbornou školou v belgickém Izegemu, kam se žáci třetích ročníků můžou podívat v rámci pravidelných výměnných pobytů.

2006

2006

Zapojujeme se do projektů ESF. Zní to možná strašidelně, ale právě díky Evropským sociálním fondům jsme mohli naši strojařskou učebnu vybavit 3D tiskárnou a 3D skenerem.

2016

2016

Naši žáci poprvé vyjíždí v rámci evropského programu Erasmus+ na zahraniční stáže do Vídně a Budapešti. Ti nejlepší tak mají možnost pracovat ve svém oboru v cizí zemi a naučit se něco nového.