Soutěže


 • Matematický klokan
  Soutěž Matematický klokan se letos konala v pátek 17. března 2023. Jde o mezinárodně koordinovanou soutěž, která byla vytvořena podle obdobné soutěže, jež byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. Soutěžící jsou podle věku rozděleni do šesti kategorií: Cvrček, Klokánek, Benjamín, Kadet, Junior a Student.
  Na naší škole žáci soutěžili v kategorii Junior (1. a 2. ročník) a kategorii Student (3. a 4. ročník). Děkujeme zúčastněným a blahopřejeme nejlepším řešitelům.

 • Silový čtyřboj

  Dne 16.3.2023 se uskutečnilo krajské kolo soutěže středních škol – SILOVÝ ČTYŘBOJ v tělocvičně VPŠ a SPŠ MV v Holešově. V konkurenci 16 týmů naše družstvo dokázalo obhájit třetí místo ve družstvech i jednotlivcích. V tomto roce se klukům povedlo vylepšit si osobní výkony a přiblížit se “ nadohled” ke druhému místu.

   

  MístoTým Body
  1.VPŠ a SPŠ MV HOLEŠOV A602,5
  2.SŠPHZ Uherské Hradiště566,5
  3.SPŠ Zlín559,5
  Výsledková listina krajského kola SŠ v silovém čtyřboji
  TřídaBody
  Šichnárek Pavel4.B199
  Žůrek Kryštof4.A195,5
  Hájek David1.K165
  Pekař Vojtěch4.L163
  Členové družstva

  Pavel Šichnárek získal 3. místo v kategorii jednotlivci.Gratulujeme!Účast našich studentů na soutěži podpořil Nadační fond SPŠ Zlín.


 • Krajská matematická soutěž
  TřídaKategorieMísto
  2.GSM21.
  3.HSM31.
  4.GSM32.
  Jak se naše třídy v soutěži umístily
  V únoru se uskutečnila krajská matematická soutěž tříd, kterou organizovala Univerzita Tomáše Bati. Žáci řešili 50 matematických úloh a mimo samotného řešení příkladů museli také prokázat schopnost vzájemně spolupracovat. Odměnou za výhru v obou kategoriích je pro vítězné třídy exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci.
  Blahopřejeme.

 • Konverzační soutěže v anglickém jazyce

  Dne 22.2.2023 jsme uspořádali školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Z téměř 60 přihlášených postoupilo do užšího výběru na základě didaktického testu 23 studentů. Pro porotu nebylo vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší, neboť konkurence byla vskutku obrovská. Hodnotil se ústní projev nejen po gramatické stránce, ale také bohatost slovní zásoby, pohotovost soutěžících i vtip. A kdo se stal letošním vítězem? 1. místo obsadil Martin Mračanský 3.H, 2. místo Pavlíček Tadeáš 1.H a 3. místo Pekař Matouš 2.G.

  Všem zúčastněným děkujeme za přátelskou atmosféru a těšíme se na další ročník!


 • Zakončení stáže Erasmus +
  Naši studenti získali certifikát o úspěšném absolvování třítýdenní pracovní stáže v Budapešti.