Soutěže


 • Školní kolo soutěže POROTHERM

  Dne 30. května 2024 proběhla na naší škole obhajoba 1. kola soutěže Porotherm za účasti odborníků pana Ing. Davida Juráska za firmu Porotherm a pana Jaroslava Pruse za firmu TONDACH. Do druhého – celostátního – kola postupují následující žáci:

   

  Všem zúčastněným i postupujícím soutěžícím gratulujeme.


 • Kraje pro bezpečný internet

  Martin Hanáček z 1.G se účastnil v období září 2023–únor 2024 soutěžního kvízu a Kvízu PLUS v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. V něm dosáhl skvělého výsledku a získal nominaci do krajského kola Kvízu PLUS. Celkově se nominovalo do krajského kola 15 žáků, po soutěži bude 5 nejlepších oceněno hodnotnými cenami z rukou radních Zlínského kraje. A absolutní vítěz krajského kola bude mít možnost reprezentovat Zlínský kraj na republikovém finále v Praze! Blahopřejeme.


 • MATEMATICKÁ SOUTĚŽ KLOKAN 2024
  Žáci naší školy se v pátek 22. března 2024 opět zúčastnili soutěže Matematický klokan. Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty.
  V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. 
  Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ), Junior (1. – 2. ročník SŠ) a Student (3. – 4. ročník SŠ).
  Nejlepší letošní řešitelé školního kola
  JUNIORSTUDENT
  Scholaster Adam – 1.ATkadleček Michal – 4.G
  Číšecký Matyas – 1.GPumprla Matěj – 4.G
  Sousedík Jan – 2.KDvořák Lukáš – 3.G
  Velík Daniel – 1.HOrdelt Tomáš – 3.G
  Úlehla Jaromír – 2.BKarlík Jakub – 3.H
  Priessnitz Tomáš – 1.FStruhař Ondřej – 3.H
  Svoboda Filip – 1.GHlavica Daniel – 4.A
  Krajíček Samuel – 1.GCuřín Tomáš – 3.A
  Škrabal Jan – 1.EČesal Michal – 3.H
  Kratěna Jakub – 1.HNovák Jiří – 4.K
  Koňárek Nikolas – 2.LTkadleček Jakub – 4.A

 • Krajská matematická soutěž třídních kolektivů
  Třída    Kategorie    Umístění
  1. H SM1 2. místo
  2. K SM2 2. místo
  3. G SM3 1. místo
  V minulém týdnu uspořádala zlínská UTB soutěž třídních kolektivů celého Zlínského kraje. Pravidla jsou jednoduchá. Celá třída řeší dohromady soubor 50 zadaných úloh a nejlepší třída vyhrává dort 🎂. Naši školu reprezentovaly 4 třídy a dařilo se jim skvěle.
   
  Třída 3.G tak obhájila své loňské vítězství. 🥇🥇 Gratulujeme.

 • Bobřík informatiky

  Dne 1. února 2024 se uskutečnilo ústřední kolo bobříka informatiky, kterého se zúčastnilo celkem 387 soutěžících ze všech krajů ČR. Mezi třicítku nejlepších ze Zlínského kraje se probojovali i Tomáš Pochylý (3. H) a Matěj Pumprla (4. G). Jedná se o nejlepší výsledek ze všech studentů odborných středních škol (ostatní soutěžící byli z gymnázií nebo obchodních akademií). Velká gratulace patří Matěji Pumprlovi, který v pořadí studentů Zlínského kraje skončil na 5. místě.